05.10.2017, 08:32

Trump v počtu fanoušků na Twitteru předstihl i papeže

Americký prezident Donald Trump předstihl papeže Františka a stal se nejsledovanějším světovým vůdcem na internetové síti Twitter. Uvedla to agentura AP s odvoláním na poznatky výzkumníků sociálních sítí, publikovaná pod hlavičkou Twiplomacy.

Trump v počtu fanoušků na Twitteru předstihl i papeže
Zdroj: Pixabay

Trumpovy twety sleduje podle Twiplomacy přibližně 40 milionů lidí, čímž se o víkendu vyhoupl do čela žebříčku asi 890 účtů šéfů států a vlád. Papežovy účty na twitteru v různých jazykových verzích mají o něco málo méně fanoušků.

Zakladatel Twiplomacy Matthias Lüfkens z agentury Burson Marsteller připustil, že v Trumpově případě by část fanoušků mohly představovat "spící" či falešné účty či "roboty". Žebříček také nezahrnuje bývalé vůdce, jako je Trumpův předchůdce v Bílém domě Barack Obama, který twitteru dominoval s 95 milióny fanoušků.

Trump na twitteru často oznamuje politická rozhodnutí, anebo dělá kontroverzní prohlášení, které vyvolávají mnoho reakcí. Po lednové inauguraci Trump z mikroblogu udělal svou oficiální komunikační platformu. Vzkazy zasílá hlavně brzy ráno, často prý v reakci na "falešné" informace zpravodajských televizí. V lednu o této internetové síti řekl: "Twitter nemám rád, mám spoustu jiných věcí, které bych mohl dělat. Média jsou ale tak nepoctivá, že twitter je jediný způsob odporu."

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.