10.10.2017, 07:57

Během dnešní Superdebaty mohou čtenáři iDNES.cz vyjádřit politikům své sympatie

Do volební Superdebaty iDNES.cz a MF DNES se v úterý 10. října od 12.30 hod. mohou aktivně zapojit i čtenáři, respektive diváci a během vysílání vyjádřit sympatie diskutujícím politikům.

Během dnešní Superdebaty mohou čtenáři iDNES.cz vyjádřit politikům své sympatie
Zdroj: Jiří Benák, iDNES.cz

"K dispozici budou mít 12 hlasů, stejně jako je lídrů ve studiu. Je pouze na nich, komu je kliknutím na dané jméno na hlavní stránce iDNES.cz pošlou," uvádí v tiskové zprávě Tereza Sedláková z MAFRY.

Pozvání do speciálního studia v hotelu InterContinental Prague přijali zástupci nejvýraznějších politických subjektů. V přímém přenosu se tak „utkají“ představitelé současných parlamentních stran Lubomír Zaorálek (ČSSD), Andrej Babiš (ANO), Jiří Dolejš (KSČM), Marek Ženíšek (TOP 09), Jan Skopeček (ODS), Marian Jurečka (KDU-ČSL), Tomio Okamura (SPD) a Jan Farský (STAN). A ve studiu s nimi zasednou i předsedové nebo lídři menších uskupení: Matěj Stropnický (Strana zelených), Ivan Bartoš (Piráti), Petr Mach (Svobodní) a Petr Robejšek (Realisté).

Superdebata lídrů se odehraje pod moderátorskou taktovkou šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla a tváře iDNES.tv Vladimíra Vokála.

„Vybrali jsme šest důležitých celospolečenských témat. Od migrace a dopravy přes důchody, platy učitelů, poplatky u lékaře až po EET. Od lídrů budeme chtít jasné, stručné a hlavně srozumitelné odpovědi,“ přiblížil Vokál.

„Superdebata iDNES.cz a MF DNES je vyvrcholením předvolebních rozhovorů se zástupci jednotlivých stran, které jsme nabídli divákům a čtenářům v pořadu Rozstřel. Proto máme ke každému ze šesti základních předvolebních témat pro lídry připraveno pět ,rozstřelových‘ dotazů, na které budou odpovídat jen ano, nebo ne. Slibujeme si od toho, že lidé před volbami dostanou jasné odpovědi na to, jak se politické strany stavějí ke klíčovým oblastem,“ navázal Plesl.

Kromě samotné Superdebaty připravil iDNES.cz k volbám do Poslanecké sněmovny také speciální stránku www.idnes.cz/volby. Kromě kompletních kandidátek podle krajů zde čtenáři najdou i manuál pro voliče. Nerozhodnutým pak může pomoci volební kalkulačka a inventura.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.