12.10.2017, 15:48

Mladá fronta vyhlásila nové ocenění Lékárník roku

Na tiskové konferenci Lékárník roku, jež se konala 11. října 2017 v hotelu Grandior v Praze 1 v rámci konference Zdravotnictví 2018, kterou pořádají Unie zaměstnavatelských svazů a divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, bylo představeno nové ocenění Lékárník roku.

Mladá fronta vyhlásila nové ocenění Lékárník roku
Zdroj: Mladá fronta a.s.

"Divize Medical Services a měsíčník Zdravotnictví a medicína zde vyhlásily pravidla soutěže a seznámily širokou veřejnost s problematikou oboru. Ocenění Lékárník roku bude slavnostně předáno 19. dubna 2018 v Divadle Hybernia v Praze 1. Tiskovou konferenci moderovala herečka Pavlína Kafková, " uvedla v dnešní tiskové zprávě Pavlína Míčová z Mladé fronty a.s.. 

Přednášející odborníci PharmDr. David Mendl, PharmDr. Jana Doležalová, PharmDr. Michaela Černá a Mgr. Irena Kiliková představili čtyři kategorie soutěže Lékárník/lékárnice veřejné lékárny, Farmaceutický asistent/asistentka, Celoživotní přínos v oboru farmacie a Můj lékárník/Moje lékárnice (online hlasování veřejnosti).

Zástupci řetězcových, neřetězcových a nemocničních lékáren diskutovali o aktuálním stavu vzdělávání v oboru farmacie a také o vlastnostech, schopnostech a dovednostech nutných k vykonávání profese lékárníka a farmaceutického asistenta. Řečníci se shodli, že mnoho problémů v systému zůstává neřešených – zejména pak podcenění profese lékárníků i farmaceutických asistentů a složitý úhradový mechanismus. „Vítám vyhlášení ocenění, které pomůže propagovat a popularizovat náš obor. Lékárna totiž není obchod, ale je regulérním zdravotnickým zařízením. Farmaceuti jsou vysoce kvalifikovaní odborníci, kteří navíc nepracují pouze v lékárnách, ale také ve výzkumných laboratořích, vědeckých a vzdělávacích institucích,“ řekl na tiskové konferenci PharmDr. David Mendl k tématu role lékárníka v současném systému.

Divize Medical Services se tak stává, vedle tradiční soutěže Sestra roku, vyhlašovatelem a organizátorem další prestižní akce pro odborníky a specialisty ve zdravotnictví.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.