16.10.2017, 17:37

Seznam Zprávy posilují tým. Přichází Kubíková, Vzorek, Mádl nebo Šulcová

Po příchodu Filipa Horkého a Tomáše Svobody z DVTV nastupují do zpravodajské redakce Seznam.cz od října další jména české publicistické scény.

Seznam Zprávy posilují tým. Přichází Kubíková, Vzorek, Mádl nebo Šulcová
Zdroj: Seznam.cz

Podle blogu Seznamu Seznam Zprávy rozšiřují redakci o nové dramaturgy, editory, moderátory, ekonomické, sportovní, investigativní či politické reportéry.

Seznam Zprávy posílí Dramaturgyně a editorka Blanka Kubíková, která v minulosti spoluvytvářela ranní vysílání ČT, je scénáristkou a průvodkyní série 13. komnata. V Seznam Zprávách zodpovídá za rozvoj lifestylových pořadů.

Dále se tým Seznamu rozroste o tři editory. Jana Stránského, který přechází z vydavatelství Mafra, kde  řídil severočeskou redakci MF Dnes. V Seznamu má za úkol budovat a řídit síť krajských zpravodajů. Vedrana Kovačeviče, který působil jako reportér pořadu Top Star magazínu na Primě, v minulosti pracoval i pro TV Nova, několik let vedl společenskou rubriku iDNES.cz. V Seznam Zprávách bude editorem lifestyle obsahu. A Karla Dlabače, který je jako režisér nebo kreativní producent je podepsán pod mnoha televizními projekty, stál u zrodu čistě internetové talk-show Kilák. Před příchodem do Seznam.cz, kde rozšiřuje tým editorů vysílání, byl vedoucím editorem večerních zpráv TV Barrandov.

Tým moderátorů posílí Tomáš Vzorek - jedna ze známých tváří z obrazovky veřejnoprávní stanice ČT24, kde dlouhé roky moderoval a editoval zpravodajské vysílání. V redakci Seznam.cz rozšiřuje tým moderátorů živého vysílání. Dále pak Helena Šulcová, moderátorka z Českého rozhlasu, bývalá politická zpravodajka TV Prima či moderátorka Studia 6 v České televizi. Pro Seznam Zprávy bude moderovat nový diskuzní pořad, do kterého budou zapojeni i diváci a jejich komentáře. Další posilou bude Ivana Navrátilová, dlouholetá moderátorka a redaktorka Českého rozhlasu, předtím jedna z tváří Studia 6 na ČT, bude na Seznam.cz tvořit obsah zaměřený na životní styl a moderovat. A v neposlední řadě Markéta Bidrmanová, Ekonomická redaktorka ČRo Plus, která točila byznysové reportáže rovněž pro Českou televizi, psala i pro deník E15. V Seznam.cz bude připravovat ekonomickou verzi pořadu Duel.

Mezi reportéry/redaktory se zařadí Luděk Mádl, sportovní reportér, který přichází z vydavatelství Economia. Za pátrání v korupčním zákulisí českého fotbalu, které později zlidovělo pod heslem „Ivánku, kamaráde“, dostal Mádl ocenění Novinářská křepelka. Investigaci a sportovním kauzám se bude věnovat i na Seznam Zprávách. Dále pak Monika Ryšavá, která dříve působila jako domácí reportérka v deníku MF Dnes, předtím působila rovněž v Lidových novinách. V redakci Seznam Zpráv se bude věnovat zejména politickým tématům a velkým zpravodajským událostem.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.