08.02.2018, 14:54

ČT Sport se bude věnovat olympiádě 24 hodin denně

Zítra v pravé poledne odstartuje Česká televize své olympijské vysílání přímým přenosem slavnostního zahajovacího ceremoniálu,

ČT Sport se bude věnovat olympiádě 24 hodin denně

"Pro následující, více než dva týdny, se tak stanice ČT sport promění na plně olympijský program. Nabídne na 370 hodin vysílání, přímých přenosů, záznamů, rozhovorů z místa konání, dění ze zákulisí sportovišť i z tuzemských olympijských festivalů," uvedla v dnešní zprávě Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize. 

„I přesto, že nejsme majitelem kompletních vysílacích práv, jednali jsme do poslední chvíle o zisku co nejvyššího počtu vysílacích hodin. Zatímco původní dohoda nám umožňovala odvysílat pouhých sto hodin premiérového vysílání bez možnosti repríz, aktuálně můžeme divákům nabídnout dvě stě sedmnáct hodin premiér, a k tomu máme možnost opakování pořadů,“ komentuje výsledek předolympijského jednání výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Diváci tak budou u veškerého podstatného dění, a to čtyřiadvacet hodin denně prostřednictvím 110 přímých přenosů a mnoha hodin záznamů. Na programu ČT sport a na webu uvidí všech 13 disciplín, od biatlonu přes hokej až po snowboard, v nichž se budou rozdělovat medaile. Olympijské vysílání zahájí zítra ve 12 hodin přímý přenos slavnostního ceremoniálu. Následovat bude 17 dní plných sportu. S olympiádou se Česká televize rozloučí až v pondělí 26. února, kdy olympijské dění shrne poslední vydání pořadu Velký přehled.

„Prioritně sledujeme českou stopu a úspěchy českých sportovců. To je pro nás naprostý základ. K tomu se budeme snažit odvysílat všechny medailové fáze jednotlivých soutěží. Chceme, aby byl divák ve vysílání programu ČT sport i České televize neustále informován o dění na olympiádě,“ vysvětluje autor projektu olympijského vysílání a komentátor hokeje Robert Záruba. Česká televize bude mít svá komentátorská stanoviště celkem na devíti sportovištích, a k tomu navíc zvláštní pozice v mixzóně biatlonu a v hokejové aréně.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.