15.05.2018, 08:38

Facebook představil průvodce pro mladé. Učí je, jak nakládat s osobními daty

Sociální síť se po skandálu spojeném se společností Cambridge Analytica snaží vylepšil svou image.

Facebook představil průvodce pro mladé. Učí je, jak nakládat s osobními daty
Zdroj: Facebook

Společnost Facebook se stále snaží vymýšlet nová opatření a způsoby, jak si napravit pošramocenou pověst, kterou má na svědomí skandál spojený s únikem osobních dat. Facebook se nyní snaží zejména hlídat nástroje třetích stran, které používají jeho rozhraní, ale také vzdělávat své uživatele v oblasti ochrany osobních dat.

Společně se seniory jsou v tomto ohledu nejohroženější věkovou skupinou také dospívající. Ani oni totiž se svými daty nenakládají dostatečně zodpovědně a pochybným aplikacím často předávají přístup k veškerým informacím na profilu. Facebook na tento problém zareagoval představením platformy Youth Portal, který by měl teenagery naučit, jak se svými osobními daty nakládat zodpovědněji.

Nástroj mladým uživatelům Facebooku ukáže, jak si data chránit a vysvětlí také, jak sociální síť s citlivými informacemi nakládá. Průvodce například také nabádá ke zvýšené opatrnosti v případě, kdy chce uživatel sdílet příspěvek veřejně. Youth Portal obsahuje i návody jak jiného člověka zablokovat nebo odstranit z přátel, upozornil web TechCrunch.com.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.