12.12.2016, 18:17

ČRo Dvojka zkvalitňuje program. Skončí Šlágry od srdce i Bijáček Jana Rosáka

ČRo Dvojka zkvalitňuje program. Skončí Šlágry od srdce i Bijáček Jana Rosáka

 

Rok 2017 se na ČRo Dvojka ponese ve znamení zkvalitňování stávajícího obsahu a propagace stanice navenek. "Samozřejmostí budou osvědčené stálice vysílání – ať už oblíbený cyklus O původu příjmení nebo neméně populární Poklady Národního divadla. Každodenní rozhovor před polednem, Host do domu, se v roce 2017 bude pravidelně vydávat na cesty za svými hosty, které navštíví u nich doma nebo v prostředí, které mají rádi a kde je jim dobře. Oporou vysílání Dvojky od pondělí do pátku zůstává dopolední poradna, která vychází z osobních příběhů posluchačů, pacientů, běžných lidí, na které reagují přizvaní odborníci," uvedla Lucie Ryss z Českého rozhlasu. 

„Vedle svého ranního, dopoledního a odpoledního vysílání ve všední dny, které prošlo úpravami na podzim tohoto roku, nabídne Dvojka od ledna nové pořady především ve večerním a víkendovém vysílání. Posluchači se mohou těšit na pestrou nabídku hudebních pořadů, zcela nový cyklus věnovaný ženám, který významně ovlivnily české dějiny a kulturu a představíme fenomén folkloru v širším pojetí. Nebudou chybět ani informace o dění v Českém rozhlase, poklady rozhlasového archivu, reportáže, publicistika a milá setkání se známými osobnostmi,“ uvedl šéfredaktor Dvojky Martin Groman.

Nově již stanice vysílá pořad k 55. výročí skupiny Olympic Kdo tě líbá, ve kterém Petr Janda vzpomíná na pestrou historii skupiny. Jan Spálený připravuje nový pořad své oblíbené hudby nazvaný Je mi ctí.

"Ve víkendovém vysílání se nově objeví pořad Šance pro šanson, sobotní večery budou patřit setkáním se známými i neznámými osobnostmi, které mají co říct – nabídne je pořad Vypravěči. Ondřej Suchý připravuje pro Dvojku jedenáctidílný cyklus Jak jsem potkal cirkus věnovaný tradici českého i světového cirkusu. Vysílání stanice připomene československé legionáře a jejich historickou roli, která otevřela cestu ke vzniku samostatného státu. Folklor na Dvojce již nebude omezen na lidové písničky, ale s pořadem Povídá se, povídá nahlédne na fenomén folkloru v nejširším pojetí a představí jej jako běžnou součást našeho života jak v minulosti, tak dnes," přibližuje Lucie Ryss. 

Od nového roku se pak stanice po letech rozloučí se Šlágry od srdce s Václavem Hybšem, s Bijáčkem Jana Rosáka a Reginy Květoňové nebo s Felixírem Felixe Slováčka. Tradiční pořad Dvojky Kolotoč se vrátí ke svému původnímu formátu a po dvou letech se s posluchači rozloučí také pořad Martiny Kociánové Kupředu do minulosti. 

"V úterním podvečeru tak budou posluchači moci od 18:30 hodin sledovat cyklus Jak to bylo doopravdy, který vysílá Dvojka ve spolupráci s Českým rozhlasem Plus a který se zabývá mýty a legendami českých či světových dějin. Podvečery na Dvojce tak budou patřit výlučně historii viděné z různých úhlů pohledu a zpracované různými způsoby – kromě Jak to bylo doopravdy, jako dosud nabídne také Stopy, fakta, tajemství Stanislava Motla, tradiční Toulky českou minulostí, Historii českého zločinu, v lednu a únoru nově připomeneme Děti Charty 77 a na ně v pátečním podvečeru naváže již zmíněný cyklus Osudové ženy," přibližuje Lucie Ryss. 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.