25.01.2017, 15:08

Bulvár na webu - velké půlroční srovnání: Super, Blesk a Expres na vzestupu

Bulvár na webu - velké půlroční srovnání: Super, Blesk a Expres na vzestupu

Již půl roku projekt NetMonitor poskytuje komplexní měření počtu návštěvníků jednotlivých webů. Výstupy NetMonitoru před tím obsahovaly pouze oddělené informace z jednotlivých platforem (PC, mobil, tablet). Po půlroce fungování nového měření tak přinášíme půlroční srovnání návštěvnosti bulvárních webů, či bulvárních sekcí webů napříč všemi platformami.

Nezpochybnitelnou jedničkou na poli bulváru je stále web Super.cz, který se dlouhodobě drží nad 3,5 miliony reálných uživatelů, navíc celý půl rok kontinuálně rostl. Není třeba dodávat, že za své první místo vděčí hlavně umístění na domovské stránce Seznamu. 

Web Extra.cz začínal druhé pololetí roku 2016 na druhém místě, ale po dvou měsících se propadl na třetí příčku za bulvární sekci Blesku a při pohledu na čísla za posledního půl roku se ukazuje, že u čtenářů bulváru na webu pomalu ztrácí.

Web Expres.cz (stejně jako web MediaHub.cz jej vydává mediální dům Mafra) naopak dále upevňuje svoji pozici a natrvalo se přehoupl přes hranici milionu reálných uživatelů. V říjnu se dokonce značně přiblížil třetímu Extra.cz.    

Mezi bulvární sekce webů komerčních televizí se vklínila bulvární sekce iDnesu - Revue. Nakonec po drobných výkyvech v souboji o páté místo vítězí Prima-style.cz, která se jako poslední z webů dostala přes hranici milionu reálných uživatelů (a to překvapivě v měsíci srpnu). iDnes.cz Revue poskočila na šestou příčku, na sedmém místě skončila bulvární sekce Novy - Prásk.

Za nejúspěšnější měsíc mezi vybranými bulvárními weby lze z hlediska reálných uživatelů považovat měsíc říjen, naopak za nejméně úspěšný měsíc srpen. 

 

Čísla v tabulce zahrnují všechny reálné uživatele napříč rozličnými platformami, jak je ukazují online data OLA projektu NetMonitor.

*Odebráno z měření

(Zdroj: NetMonitor)

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.