20.01.2017, 09:56

Zpravodajství na webu - velké půlroční srovnání: Ihned.cz předběhl Parlamentnilisty.cz, pozice Novinek se otřásá díky novým Zprávám na Seznam.cz

Zpravodajství na webu - velké půlroční srovnání: Ihned.cz předběhl Parlamentnilisty.cz, pozice Novinek se otřásá díky novým Zprávám na Seznam.cz

Je to půl roku, kdy projekt NetMonitor měřící návštěvnost internetových stránek, umožnil celkové měření počtu návštěvníků jednotlivých webů. Do té doby výstupy NetMonitoru obsahovaly pouze oddělené informace z jednotlivých platforem (PC, mobil, tablet). V následujícím článku přinášíme půlroční srovnání návštěvnosti zpravodajských webů napříč všemi platformami. 

Většina zpravodajských webů či zpravodajskcých sekcí webů se i přes drobné výkyvy dlouhodobě drží na svém. Zajímavý je souboj o páté místo mezi zpravodajstvím TN.cz a Blesk.cz, kde sice vítězí zpravodajství Novy, ale v posledním půl roce jej zpravodajství Blesku dvakrát předčilo - naposled v prosinci. 

Zprávy webu Ihned.cz se aktuálně dostaly před Parlamentnilisty.cz a kromě drobného listopadového zaváhání od července kontinuálně rostou. 

Na poli zpravodajství se ve hře objevili dva noví velcí hráči. V říjnu své zpravodajství spustil webový gigant Seznam.cz, v listopadu pak mediální dům CNC spustil zpravodajský projekt INFO.cz. Zprávy na Seznamu se hned dostaly na pozici číslo dva a mají reálnou šanci předběhnout Novinky.cz.

 

Čísla v tabulce zahrnují všechny reálné uživatele napříč rozličnými platformami, jak je ukazují online data OLA projektu NetMonitor.

*Zpravodajství webu Seznam.cz bylo spuštěno 4. října, neukazuje tak údaj za celý měsíc. 

(Zdroj: NetMonitor)

 

Zpravodajství Seznamu se díky obrovské síle homepage okamžitě katapultovalo v počtu reálných uživatelů na druhé místo za Novinky.cz a opovážlivě jim dýchá na paty. Ostatní faktory - počet zobrazení stránek (PV) a počet návštěv (Visits) ale zatím ukazují něco jiného.

 

(Zdroj: NetMonitor)

 

V posledním čtvrtletí roku 2016 zaznamenalo zpravodajství Novinek pokles počtu zobrazení stránek i počtu návštěv, navzdory tomu počet reálných uživatelů mírně rostl. Nejlépe to ukazuje porovnání údajů za měsíc červenec a prosinec, kdy se zpravodajství Novinek dostalo v obou případech přes 3,7 milionu reálných uživatelů. Rozdíl mezi měsíci v počtu zobrazených stránek a v počtu návštěv je však výrazný - tedy v prosinci výrazně nižší. Dá se předpokládat, že za to může přeliv čtenářů na Zprávy Seznamu.

 

Názorné srovnání naleznete v následujících grafech:

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.