24.01.2017, 11:53

Zábavně vzdělávací show Tajemství těla bude moderovat dvojice Dejdar a Vacek

Zábavně vzdělávací show Tajemství těla bude moderovat dvojice Dejdar a Vacek

"Martin Dejdar a Petr Vacek se po letech objeví spolu na obrazovce. Budou moderovat zábavně vzdělávací show, která diváky provede tajemstvími lidského těla. Poprvé se Tajemství těla představí divákům v sobotu 4. února ve 20.00 hod. na ČT1," uvedla tisková mluvčí České televize Alžběta Plívová. 

„Po zkušenosti s pořadem Nejchytřejší Čech jsme se chtěli znovu zaměřit na zábavné objevování možností a schopností lidského těla. Vznikl tak pořad pro celou rodinu, který kombinuje talkshow se zajímavými pokusy, které si mnohdy budou moci vyzkoušet diváci sami doma. Bude jim stačit třeba krejčovský metr, kolíček na prádlo, dalekohled či futra dveří,“ říká kreativní producent pořadu Michal Reitler.

Tajemství těla se v programu ČT1 objeví od 4. února po čtyři následující soboty. „V každém dílu na diváky čekají zajímaví hosté, včetně známých lékařů, kteří se tentokrát představí v nezvyklých rolích. A samozřejmě experimenty, které se staly velkou výzvou především pro oba moderátory,“ říká vedoucí projektu Eliška Faeklová a pokračuje: „Petr Vacek s  Martinem Dejdarem často opouštějí svoji komfortní zónu a zkouší, co opravdu dokážou, i to, co už absolutně nezvládnou.“

Lidské tělo stále nabízí stovky záhad a zajímavostí. Tajemství těla ale neporadí divákům, které vitamíny brát na lepší zrak, prozradí například to, jak lépe vidět ve tmě.

 

Petr Vacek a Martin Dejdar (Foto: Česká televize) 

 

„Pořad Tajemství těla má pro mě hned několik příjemných aspektů. Jednak jsme dostali možnost po mnoha letech dělat s Petrem společný pořad, a za druhé máme možnost obsah i formu pořadu ovlivňovat a zveme si například ty hosty, kteří nám jsou sympatičtí a které máme rádi,“ říká herec a moderátor Martin Dejdar a pokračuje: „Je to nečekaně těžká a náročná práce, ale baví nás a jsme přesvědčeni o tom, že bude bavit i diváky. A to je důležité.“

„Zkoušeli jsme si například to, jak si lidské oči zvykají na tmu. Existuje takový fígl, co máte udělat, když jdete do temné místnosti, abyste lépe viděl. Já ten fígl neprozradím, ale musím přiznat, že to dělám dnes a denně a pokaždé jsem fascinovaný, že to funguje,“ uzavírá Petr Vacek.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.