16.02.2017, 11:17

Nova se odhodlala k razantnímu kroku: 1. března končí na Slovensku

K vypnutí stanic dojde kvůli jejich nedovolenému šíření.

Nova se odhodlala k razantnímu kroku: 1. března končí na Slovensku

K vypnutí stanic skupiny Nova dojde 1. března v pět hodin ráno. Jde o stanice, které se šíří bez souhlasu skupiny - TV Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold. Nova rozhodnutí oznámila všem distributorům, kabelovým, satelitním i placeným televizím.

Ze strany Novy jde o rezolutní vyřešení problému nedovoleného šíření jejího vysílání. „Vypnutí volně šířených stanice na Slovensku, ke kterému nedala skupina Nova souhlas, je v souladu s naší strategií,“ uvedl Petr Horák zástupce ředitele sekce nových médií skupiny Nova.

Skupina slovenským diváků zároveň s razantním přístupem k dosud pirátsky šířeným stanicím nabízí jako alternativu svou novou televizi Nova International. Ta nabízí jak osvědčené taháky z produkce skupiny Nova, tak vlastní produkci. V nabídce pro slovenské diváky pak zůstává Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Problém s nedovoleným šířením českých stanic se Slovenska týká už několik let. V poslední době jej české mediální skupiny řeší právě tím, že vytváří speciální stanice pro Slovensko a tlačí na to, aby se jiné programy už na Slovensku bez dovolení neobjevovaly. Prima například na Slovensku spustila kanál Prima Plus. Zároveň s tím došlo k vypnutí stanice Prima, ne ale dalších stanic skupiny Prima.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.