06.03.2017, 14:01

Česká rozhlasová hra Večírek získa třetí cenu v mezinárodní soutěži UK Radio Drama

Významné mezinárodní ocenění získala v soutěži UK Radio Drama v kategorii krátkých dramat hra Večírek z produkce Českého rozhlasu.

Česká rozhlasová hra Večírek získa třetí cenu v mezinárodní soutěži UK Radio Drama
Zdroj: Český rohlas

„Miniaturu Večírek napsal Jiří Jelínek, režíroval Petr Vodička, dramaturgii měla Renata Venclová a role ztvárnili Tatiana Vilhelmová a Jan Vondráček. Jedná se o krátkou macbethovskou hříčku, založenou na kontrastu pragmatické současnosti a vznešeného světa alžbětinské tragédie. Zatímco aktéři Shakespearovy tragédie usilují o válečné vítězství, dvojice nespokojených manželů se připravuje na královraždu, která se má stát prvním krokem jejich společenského vzestupu. Když se dvojice definitivně rozhodne ke krvavému zločinu a návštěva zabuší na dveře, očekává každý průměrný znalec Shakespearova Macbetha obvyklé pokračování. V tu chvíli však autor přichází s nečekanou pointou,“ přibližuje zápletku hry Eva Sroka z Českého rozhlasu.

Rozhlasová premiéra byla odvysílána v rámci projektu Shakespeare 400, který připravil Český rozhlas k oslavám loňského velkého shakespearovského výročí.

„Jsem velmi ráda, že mezinárodně obsazená porota všechny čtyři přihlášené hry Českého rozhlasu hodnotila velmi vysoko, především pro jednotnou kvalitu zpracování, režie, hereckých výkonů i hudby“, uvedla ředitelka Výroby Kateřina Konopásková. „Každý takový úspěch na mezinárodním soutěžním poli je pro naši tvorbu velkým oceněním.“

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.