14.03.2017, 10:48

Poslední sezóny Hry o trůny budou kratší, než diváci čekali (video)

Výpravný fantasy seriál HBO Hra o trůny, adaptující literární cyklus Píseň ledu a ohně od britského spisovatele George R. R. Martina, se za sedm let své existence vyšplhal na pozici jednoho z nejsledovanějších seriálů v rámci abonentních stanic.

Poslední sezóny Hry o trůny budou kratší, než diváci čekali (video)

Prozatím poslední šestou sezónu sledovalo v loňském roce v zámoří průměrně přes 25 milionů diváků na epizodu, alespoň dle údajů HBO, z toho čtyřicet procent pak na digitálních platformách. Zároveň Game of Thrones patří i mezi nejčastěji stahované seriály ilegální cestou. I vinou toho HBO přikročilo v roce 2015 k simultánnímu vysílání, během nějž mohlo premiérové epizody sledovat publikum až ve 170 zemích naráz. Ani po tolika letech přitom seriálu neklesá počet diváků. A třebaže do oficiálního konce seriálu zbývají ještě dvě sezóny, už teď to kolem jejich podoby vře. Po víkendu je totiž jasné a podepsané, že se diváci dočkají o poznání méně epizod, než byli zvyklí v minulých letech.

Jen pár dní po ohlášení, že součástí seriálu se v cameo roli stane také populární britský písničkář Ed Sheeran, byli fanoušci Hry o trůny zchlazeni studenou sprchou. Showrunneři seriálu David Benioff a Daniel B. Weiss už dříve avizovali, že nehodlají ve finále svého projektu dodržet zaběhnuté šablony co do počtu dílů. Nikdy se nicméně nevyjádřili definitivně, jakou podobu budou poslední dvě série vlastně mít. Situace se ovšem změnila tuto neděli. Na multimediálním setkání South by Southwest v texaském Austinu seriáloví tvůrci za přítomnosti hereček Sophie Turner (Sansa Starková) a Maisie Williams (Arya Starková) konečně odhalili svoje záměry. Zatímco sedmá řada bude mít namísto deseti pouze sedm epizod, osmá a poslední řada bude ještě kratší. „Ve finální sezóně bude nakonec jen šest dílů,“ uvedl Benioff a dodal: „od počátku jsme chtěli vytvořit sedmdesátihodinový film. To se nyní změnilo, a nakonec bude mít náš film sedmdesát tři hodin, nicméně situace je i nadále přibližně stejná. Byl tu začátek vyprávění, střed příběhu a nyní se blížíme ke konci. Bylo by tvrdé, kdybychom na této cestě přišli o některou z našich hlavních hvězd, ale naštěstí se tak nestalo a já jsem rád, že jsme společně mohli dojít do konce způsobem, jaký jsme si vytyčili.“Vyzradit jakékoli detaily zápletek nových sezón nicméně Benioff s Weissem tvrdošíjně odmítají stejně jako nechtějí říct, zda bude vrcholem jejich seriálu skutečně celovečerní film. Reagují tak i na úniky noticek a výseků ze scénářů, jež v minulých měsících neplánovaně odhalily řadu důležitých zvratů ve Hrě včetně okolností úmrtí několika oblíbených seriálových postav. Benioff přitom věří, že nepříjemný informační průsak neohrozí oblibu Hry o trůny u diváků: „Lidé také věděli, že v té za**ané knize Ned Stark umře, a přesto první sezóna dopadla dobře.“ Víc ale dává k dobru už jen to, že poslední osmá sezóna se momentálně nachází v podobě 140 stránkového náčrtu, z nějž musí být teprve vykována. A kdy přesně se diváci začátku poslední řady dočkají, je nyní ve hvězdách. V případě sedmé sezony je nicméně jisto. Ta si odbyde světovou premiéru 16. července. Jak napovídá teaser, přijde společně s ní „velká válka“…

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.