14.03.2017, 14:16

Česká televize připravuje tři nové Večerníčky

Česká televize připravuje tři nové Večerníčky se slepičí rodinkou Kokoškových, českým Honzou i Ježíškem, který se svými přáteli zažívá dobrodružství ve své Zahrádce pod hvězdami.

Česká televize připravuje tři nové Večerníčky
Zdroj: Česká televize - z pohádky Zahrádka pod hvězdami

„Tvorbu pro děti vnímám jako jeden z nejdůležitějších úkolů televize veřejné služby. Každý, kdo se touto oblastí zabývá, potvrdí, že dětský divák je ten nejkritičtější a nejupřímnější a že přijít s novým formátem, který na jedné straně naplní vysoké nároky rodičů a na druhé bude děti bavit, není vůbec triviální úkol,“ říká generální ředitel Petr Dvořák.

Honza a beránek je Večerníček, jenž vzniká podle výtvarné předlohy a ilustrací Josefa Lady. „Stane se jedním z příspěvků České televize k letošnímu dvojitému výročí slavného výtvarníka (130 let od narození a 60 let od úmrtí Josefa Lady) a vrátí na obrazovky klasickou postavu české literatury pro děti – českého Honzu. Ten se vydává do světa s malým černým beránkem, kterého zachránil před pověrčivým sedlákem,“ přibližuje mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Na vizuální poetiku dalšího velikána české animace, Jiřího Trnky, zase naváže loutkový Večerníček Zahrádka pod hvězdami.

Třetí večerníkovská novinka pak bude Letem světem aneb Cestování Jonáše Kokošky. „Bude vyprávět o redakci Slepičích listů, kde tvrdou rukou, nebo spíš pařátem, vládne šéfredaktor Krocan, který po redaktorovi Kokoškovi neustále požaduje nové a nové sólokapry. A i když se Kokoškovi vzrušující události nejprve jako naschvál vyhýbají, nakonec se jako zázrakem vždycky něco stane. A je to většinou zásluha jeho syna, kohoutka Jonáše, že vždy vše dobře skončí a vznikne reportáž, kterou Slepičím listům všude závidí,“ uvedla Plívová.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.