15.03.2017, 10:56

ČT přinese 187 nových dokumentů

Dokumentární portréty Soni Červené, Charlotty Garrigue či Hermíny Týrlové i nová řada úspěšného docu-soapu Čtyři v tom - Česká televize připravuje 187 nových dokumentárních projektů.

ČT přinese 187 nových dokumentů
Zdroj: Česká televize. Na snímku Soňa Červená.

„Dokumentární formáty tvoří téměř polovinu ze čtyř set nových projektů, na kterých Česká televize začala v loňském roce pracovat. Toto číslo není jen dokladem toho, jak důležitou roli dokument v tvorbě a vysílání České televize hraje, je to i důkaz, že za námi přicházejí autoři s dobrými náměty a zajímavými látkami, které stojí za to zpracovat, protože přinášejí něco nového. Je to dobrá zpráva pro nás a především pro diváky,“ říká generální ředitel Petr Dvořák.

Autorkou portrétu pěvkyně Soni Červené je režisérka Olga Sommerová. Josef Císařovský zase stojí za dokumentem s hranými prvky Charlotta, který vypráví o osudovém setkání dvou osobností, jež změnily dějiny naší země – Charlotty Garrigue a Tomáše Masaryka. V dokumentu bude účinkovat také jejich pravnučka Charlotta Kotíková. „Masaryk o Charlottě napsal, že bez ní by si nebyl ujasnil smysl života a svůj politický úkol. Masarykovi patřili ve své době k moderním rodinám. TGM se zajímal o ženskou otázku a Charlotta, jíž byla emancipace vlastní, ho v této oblasti velmi ovlivňovala.“ říká kreativní producent Petr Kubica.

Další připravované dokumenty se z velké části zaměří na aktuální, společenská témata a sociální problémy.

„V docusoapu Čtyři v tom se autoři v nové řadě zaměří na roli otců a mužů v péči o dítě. Mužům, tentokrát jako obětem domácího násilí, se bude věnovat i film s pracovním názvem Z lásky nenávist II. Tvůrci časosběrného dokumentu Rovnýma nohama zase na ploše osmi let sledovali děti z dětských domovů na cestě k dospělosti. Pětidílný seriál Uzamčený svět pak na půdorysu příběhů „čerstvých“ vězňů nabídne průřez současným systémem nápravné péče,“ uvedla mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.