19.03.2017, 10:11

Do rad ČT a ČRo chce 44 kandidátů, mimo jiné i poslanec Jandák nebo kněz Czendlik

Do rad ČT a ČRo chce 44 kandidátů, mimo jiné i poslanec Jandák nebo kněz Czendlik
Zdroj: ČTK/Šimánek Vít

O tři místa v Radě České televize má zájem 22 kandidátů. Stejný počet adeptů se uchází také o tři křesla v Radě Českého rozhlasu. Příští týden budou mít možnost představit se ve Sněmovně na veřejném slyšení, které pořádá mediální výbor horní komory a seznam uchazečů zveřejnil.

Mezi nominovanými je ze současných politiků poslanec ČSSD a někdejší ministra kultury Vítězslav Jandák, kterého navrhly mimo jiné Agrární komora a Veslařský klub Vajgar.

Do patnáctičlenné rady veřejnoprávní televize by se rádi dostali její někdejší ředitel Jiří Balvín, kterého nominoval Český svaz bojovníků za svobodu, bývalý kanoista Martin Doktor (navržen Českým olympijským výborem), advokátka Dagmar Raupachová nebo někdejší ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková. V radě by rádi pokračovali Michal Jankovec a René Kühn, vrátit by se do ní chtěla bývalá moderátorka Dana Makrlíková.

Mandát v devítičlenné rozhlasové radě obhajují historik Michal Stehlík, kazatel Ervín Kukuczka a mediální analytik Ivan Tesař, do rady by se chtěl vrátit například někdejší místopředseda Bohuš Zoubek. Nově by rozhlasu chtěli radit spolu s Jandákem například kněz Zbigniew Czendlik, zpěvák Mikoláš Chadima nebo textař Michal Prostějovský.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.