30.03.2017, 11:00

Rozhlas pustí znovuobjevenou jedinečnou náhravku s Miloněm Čepelkou a Waldemarem Matuškou

Jeden jediný, navíc kompletní pořad Československého rozhlasu Polní pošta ze šedesátých let je na světě. Objevil ho Miloň Čepelka a účinkuje v něm nejen on, ale i zpěvák Waldemar Matuška a televizní hlasatelka Dagmar Dvořáčková.

Rozhlas pustí znovuobjevenou jedinečnou náhravku s Miloněm Čepelkou a Waldemarem Matuškou

„Kompletní nahrávku odvysílá Český rozhlas Dvojka v magazínu „3x60, a to v pohodě“ vneděli 2. dubna od 15.50 hodin i sČepelkovým komentářem po půlstoletí,“ upozornil Jakub Hritz z Dvojky.

Na podzim roku 2016 připomněl Český rozhlas Dvojka ve svém vysílání padesátiny legendárního rozhlasového pořadu Polní pošta. Hostem byl jeho někdejší tvůrce Miloň Čepelka a zvukař Zdeněk Tichý. Součástí vzpomínání ale tenkrát nebyl záznam legendárního pořadu, protože se v archivu Českého rozhlasu žádný nedochoval. Nakonec ale jednu nahrávku objevil doma sám Miloň Čepelka.

„Dochovaný zvukový záznam je součástí magnetofonových pásků, které Miloň Čepelka dostal na odchodnou z rozhlasu v roce 1969. Šéf armádního programu Slavomil Vondrášek, mezi jehož podřízené patřili vedle Miloně Čepelky také Josef Šebánek nebo Zdeněk Svěrák, měl dojem, že aspoň některé nahrávky by mohly ujít smazání. Po padesáti letech se tak našlo pár zvukových fragmentů, nějaké písničky, ke kterým se Miloň Čepelka hlásí coby autor textů a také jeden celý a kompletní pořad Polní pošta,“ vysvětluje Hritz.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.