04.04.2017, 18:46

Rada ČTK oznámí seznam kandidátů na ředitele v pátek

Rada České tiskové kanceláře oznámí seznam kandidátů na funkci generálního ředitele agentury v pátek. Dnes uplynul termín pro podání přihlášek, kandidáti ale zároveň mohli do dneška odeslat svůj projekt poštou. Uvedla to předsedkyně rady Hana Hikelová.

Rada ČTK oznámí seznam kandidátů na ředitele v pátek

Generálním ředitelem ČTK je od roku 2011 Jiří Majstr, který je po odchodu Petra Holubce zároveň šéfredaktorem agentury. Už dříve uvedl, že se do výběru ředitele na období dalších šesti let přihlásí.

Vedle koncepce v rozsahu minimálně deseti stran museli kandidáti doložit dosavadní řídící zkušenosti a prokázat osobnostní a manažerské předpoklady k řízení významné instituce v oblasti veřejné služby. Na základě předložených materiálů uchazečů nejprve radní hlasováním vyberou pět finalistů, kteří pak vystoupí na veřejném slyšení. Na základě hodnocení těchto vystoupení a kvality projektů pak radní vyberou generálního ředitele. V tajné volbě musí získat nejméně čtyři hlasy ze sedmi.

ČTK je majetkově i hospodářsky oddělena od státu. Hlavním zdrojem financování provozu agentury jsou výnosy z prodeje zpravodajství jejím klientům, od státu nepobírá žádné dotace. Orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na její kontrolu, je sedmičlenná Rada ČTK. Její členové jsou voleni Poslaneckou sněmovnou.

Česká tisková kancelář poskytuje zpravodajství většině českých médií, řadě podniků, státních institucí, zastupitelských úřadů i dalším odběratelům. Zpravodajský servis ČTK odebírají i některá média na Slovensku. ČTK je dnes multimediální agenturou, která poskytuje denně zhruba 600 textových informací, stovky fotografií, audionahrávky, videozpravodajství i informační grafiku. Informace získává od vlastních zpravodajů, od řady zahraničních tiskových agentur i z dalších zdrojů.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.