13.04.2017, 10:35

Blesk slaví: Za 25 let prodal přes 2,5 milardy výtisků

Deník Blesk dnes ve svém vydání slaví výročí své pětadvacetileté existence. Poprvé totiž vyšel 13. dubna 1992.

Blesk slaví: Za 25 let prodal přes 2,5 milardy výtisků
Zdroj: CNC - Titulní strana prvního vydání deníku Blesk

„Blesk stál 2 koruny československé, měl osm stránek, část z nich už barevné. Inspiroval se zahraničním tiskem a měl prakticky od počátku raketový nástup a obrovský úspěch! Na konci roku 1992 přibyl televizní magazín a v březnu 1993 pak i Nedělní Blesk,“ shrnuje mluvčí mediálního domu CNC, který Blesk vydává, Adéla Mikešová

Tématem prvního čísla bylo letiště v Milovicích. „Je to více než rok, kdy Hospodářská rada vlády stála před volbou, zda se dostaví letiště v Ruzyni nebo se přikročí k milovickému projektu v hodnotě zhruba deseti miliard dolarů,“ psal Blesk na své úplně první titulní straně z 13. dubna 1992. Šlo o reakci na dohodu mezi ČSFR a Ruskou federací o řešení materiálních důsledků pobytu sovětských vojsk na našem území. „V tu dobu byl odchod ruských vojsk žhavé téma. Nejen politické, ale velmi diskutované i mezi lidmi. Milovice navíc byly symbolem, známkou toho, jak nám vojáci zemi zničili. A toto téma pochopitelně vyvolávalo emoce,“ komentoval po 25 letech výběr hlavního tématu první titulní strany zakladatel a první šéfredaktor Blesku Petr Schönfeld. 

Deník Blesk se u příležitosti jubilea bude v následujících dnech vracet k nejsilnějším tématům, kterým se během celého čtvrtstoletí věnoval.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.