20.04.2017, 02:34

Televize Fox News po aféře s obtěžováním žen vyhodila moderátora

Americká televizní stanice Fox News se po skandálu se sexuálním obtěžováním zbavila svého hlavního moderátora Billa O'Reillyho.

Televize Fox News po aféře s obtěžováním žen vyhodila moderátora
Zdroj: Flickr

Konzervativní televize spolu se svou mateřskou společností 21st Century Fox oznámila, že se "po zevrubném a pečlivém zvážení" s O'Reillym loučí.

Vyhazov pro oblíbeného moderátora přichází necelé tři týdny po obvinění, s nímž přišel list The New York Times. Televize Fox News a společnost 21st Century Fox se podle newyorského listu v minulosti opakovaně svého moderátora zastaly, přestože se proti němu kupila obvinění se sexuálních deliktů.

O'Reilly spolu s podporou svého zaměstnavatele údajně dojednal mimosoudní urovnání sporu s pěti ženami, které buď obtěžoval nebo se k nim choval nevybíravě. Dohoda je založena na odškodném 13 milionů dolarů (325 milionů Kč), napsal The New York Times.

Když newyorský deník moderátorovu minulost odhalil, rozloučilo se s jeho talk-show na Fox News více než 50 zadavatelů reklamy. Ženský personál televize byl rozhořčen, skandál je podle zaměstnankyň zpochybněním vůle společnosti Fox News řídit se ve svém provozu důvěrou a respektem vůči ženám.

Konzervativní televize původně O'Reillymu prodloužila smlouvu, přestože o jeho prohřešcích věděla a na dvou mimosoudních urovnáních se už podílela. Rodina Ruperta Murdocha, která televizi vlastní, si najala právní firmu, která měla O'Reillyho chování prověřit. Výsledkem je vyhazov.

Sedmašedesátiletý moderátor jakékoli provinění popírá. V současné době je na dovolené, nedávno byla zveřejněna jeho fotografie z Vatikánu, kde si potřásal rukou s papežem Františkem.

S televizí Fox News spolupracoval přes 20 let a ve svém oboru byl v USA považován za absolutní špičku. Jeho sledovanost v poslední době dosahovala rekordních hodnot.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.