12.05.2017, 11:45

Eurosport umožní divákům sledovat vybrané sportovce a jejich výkony v reálném čase

Eurosport začal spolupracovat s předním poskytovatelem softwaru společností CA Technologies, aby pro cyklistické fanoušky vytvořil aplikaci pro druhé obrazovky.

Eurosport umožní divákům sledovat vybrané sportovce a jejich výkony v reálném čase

Společnost uvádí ve své tiskové zprávě, že pomocí nástrojů CA API Management a CA App Experience Analytics Eurosport poprvé nabídne živou interaktivní mapu s údaji o cyklistech během Gira d´Italia a dalších klíčových závodů sezony.

Nové nástroje budou zabudovány do stávajících aplikací Eurosportu a do mobilních webových produktů, které umožňí fanouškům sledovat vybrané jednotlivé cyklisty, jejich GPS a biometrické údaje, nadmořskou výšku, rychlost a tepovou frekvenci v reálném čase. Eurosport bude využívat nové nástroje na obrazovce jako součást informační grafiky ke zlepšení svého živého vysílání, což umožní expertům i divákům hlubší analýzy všech etap největších světových závodů než kdykoli v minulosti.

CA API Management umožní integraci dat a živý přenos údajů o jezdcích přímo do nové interaktivní mapy Eurosportu v mobilních a webových aplikacích. Eurosport bude připravovat i další digitální cyklistický obsah, představení jednotlivých etap, analýzy klíčových okamžiků závodu, zpomalené záběry a nově „Sport Explainers“ – exkluzivní sérii Eurosportu, která pomůže vysvětlit klíčové technické momenty sportu.

Generální ředitel Eurosportu Peter Hutton: „Vždy hledáme způsob, jak vylepšit a zvýraznit naše pokrytí největších světových sportovních událostí a toto partnerství a vývoj aplikací posílí naše vysílání nejvýznamnějších cyklistických závodů. Víme, že vášniví sportovní fanoušci mají rádi statistiky na dosah ruky, a toto partnerství se společností CA Technologies jim umožní přístup ke všem datům, která si přejí znát.“

A dodává: „Jedná se o další krok v naší digitální transformaci a systémy společnosti CA Technologies nám umožňují přiblížit fanoušky cyklistiky k pelotonu více než kdykoliv minulosti. Umožníme divákům ocitnout se přímo v centru akce, díky čemuž ještě lépe pochopí veškeré dění v pelotonu a to, jak se závod vyvíjí.“

Lauren Flaherty, vedoucí marketingu společnosti CA Technologies: „Společnost CA Technologies je hrdá na to, že spolupracuje s Eurosportem. Jsme potěšeni, že Eurosport využívá naše technologie ke zlepšení bezkonkurenčních zážitků fanoušků. Zatímco televize zůstává nejoblíbenějším způsobem sledování hlavních sportovních událostí, zkušenosti z druhé obrazovky, které jsou díky aplikacím umožněny, jsou pro diváky stále atraktivnější. Nástroje CA Technologies posílí společné interaktivní a fascinující zážitky pro cyklistické fanoušky“.

V roce 2017 nabízí Eurosport cyklistický kalendář. Pokrývá nejen všechny tři Grand Tour s rozšířeným vysíláním Gira d´Italia, ale i většinu dalších závodů UCI World Tour včetně všech Monumentů. Eurosport nabídne během roku přes 200 dní s cyklistickým programem a celkově na 2300 hodin cyklistického vysílání.

Juan Antonio Flecha, etapový vítěz na Tour de France a hlavní expert Eurosportu: „Toto partnerství je skvělou zprávou pro cyklistické fanoušky, kteří budou mít během nejprestižnějších závodů více informací než kdykoli v minulosti. Pro profesionální cyklisty a týmy jsou data velmi důležitá a cyklističtí diváci budou mít klíčové informace v reálném čase během živého vysílání Eurosportu. I pro mé analýzy je podstatné mít tato data k dispozici a vědět lépe, co se děje na silnici. Těším se na to, že je budu využívat a vysvětlovat divákům.“

Chcete-li si co nejvíce užít každou etapu letošních Grand Tour, stáhněte si aplikaci Eurosportu – k dispozici zdarma pro Apple, Android a Windows.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.