12.05.2017, 16:45

Aktuálně.cz muselo stáhnout článek kvůli intervenci Vrchního státního zastupitelství

Článek „Pelta na ministerstvu protlačil i dotaci pro Spartu“ si už čtenáři na webu Aktuálně.cz nepřečtou. Redakce jej stáhla na základě impulsu Vrchního státního zastupitelství.

Aktuálně.cz muselo stáhnout článek kvůli intervenci Vrchního státního zastupitelství

Mediální dům Economia obdržel od Vrchního státního zastupitelství v Praze výzvu, aby ze zpravodajského serveru Aktuálně.cz, který mimo jiné provozuje, odstranil text reportéra Luďka Mádla o pozadí dotačního skandálu ve fotbale. Informace obsažené v textu “Pelta na ministerstvu protlačil i dotaci pro Spartu” prý závažným způsobem zasahují do průběhu trestního řízení. „Economia dostala na splnění výzvy dvě hodiny, text podle příkazu měl být smazán do 13:24 hodin, pokud by se tak nestalo, hrozilo státní zastupitelství finančními sankcemi,“ uvedla Šárka Hanzelínová z mediálního domu Economia.

“S příkazem Vrchního státního zastupitelství zásadně nesouhlasíme. Economia má vážnou pochybnost o tom, že by státní zastupitelství mělo právo stažení textu publikovaného nezávislým médiem požadovat. Navíc s argumentem, že existence textu ohrožuje vyšetřování, a proto je třeba ho odstranit. Text přitom už ve veřejném prostoru existuje, a jeho odstraněním se tedy nic faktického nezmění. Protože však chceme postupovat v souladu se zákonem, požádali jsme o právní posudek, který na otázku oprávněnosti návrhu Vrchního státního zastupitelství odpoví. Posudek bude hotov v nejbližší době a Economia se podle něj bude řídit. Reportér, který pozadí dotačního skandálu popisuje, patří k našim nejlepším žurnalistům a jeho texty jdou vždy po meritu věci. Výzva státního zastupitelství ho od jeho práce neodradí a případ bude sledovat dál” uvedl ředitel redakcí a člen představenstva Economie Vladimír Piskáček.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.