15.05.2017, 14:45

Economia znovu zpřístupnila text o korupci ve fotbale a podá stížnost na postup státního zástupce

Mediální dům Economia se rozhodl, že znovu zpřístupní text, který přinesl podrobnosti o vyšetřování podezřelého rozdělování dotací do fotbalu.

Economia znovu zpřístupnila text o korupci ve fotbale a podá stížnost na postup státního zástupce
Zdroj: Wikipedia

Článek vyšel na zpravodajském webu Aktuálně.cz pod titulkem „Pelta na ministerstvu protlačil i dotaci pro Spartu. Podle policie byly ve hře hned dvě jeho milenky“.

"Vrchní státní zastupitelství v Praze vyzvalo pod hrozbou sankce portál Aktuálně.cz v pátek 12. května před polednem, aby do dvou hodin od doručení výzvy text odstranil. Jeho publikace prý ohrozila vyšetřování," uvedla v dnešní tiskové zprávě Šárka Hanzelínová z mediálního domu Economia. 

„Pod časovým tlakem a hrozbou sankcí ze strany jedné z nejdůležitějších institucí ve státě jsme se v pátek rozhodli publikaci textu dočasně pozastavit, abychom měli vůbec příležitost rozsáhlou argumentaci Vrchního státního zastupitelství v Praze prostudovat. Hledali jsme zákonné ustanovení, které by umožňovalo Vrchnímu státnímu zastupitelství zakázat nám publikaci textu způsobem, kterým to učinilo. Takové ustanovení podle našeho přesvědčení neexistuje, což shledala i externí advokátní kancelář, s níž jsme celou záležitost konzultovali. Rozhodli jsme se tedy text čtenářům znovu zpřístupnit. Argumenty, které nás k našemu postupu vedou, sdělíme ve stížnosti na postup státního zástupce, kterou podáme nadřízenému zástupci,“ uvedl ředitel redakcí a člen představenstva Economie Vladimír Piskáček.

„Domníváme se, že postup Vrchního státního zastupitelství v Praze vůči nám je nebezpečným precedentem, který ohrožuje svobodu médií a právo lidí na informace, které garantuje Ústava České republiky. Práce novinářů v Economii na případu korupce ve fotbale je společensky velmi důležitá. I jejich záměrem je odkrývat nepravosti, korupci a nekalé praktiky. Dlouhodobá práce našeho špičkového reportéra Luďka Mádla na odkrývání nepravostí ve sportu je toho nejlepším důkazem,“ dodal Piskáček.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.