16.05.2017, 16:07

Blogy iDNES.cz slaví 10 let, iDNES.cz spustil k výročí speciální kroniku

Průřez desetiletou historií blogů dokumentuje speciální kronika blogu iDNES.cz, která je rozdělena na čtyři různá období a obsahuje všechny podstatné události dané éry.

Blogy iDNES.cz slaví 10 let, iDNES.cz spustil k výročí speciální kroniku
Zdroj: iDNES.cz

"Zpravodajský portál iDNES.cz spustil blogy jako svou doplňkovou službu pro čtenáře 5. 5. 2007, původně jako projekt zaměřený na občanskou žurnalistiku. Z té se postupně vyvinula silná komunita blogerů, kterých se za deset let zaregistrovalo přes pět tisíc. Těch aktivních, průběžně píšících, je potom více než tisícovka," uvedla v dnešní tiskové zprávě Olga Zichová z MAFRY. 

Blogeři za deset let publikovali více než šest set tisíc textů, které mají v součtu více než půl miliardy přečtení.

„Nám se podařilo za celé roky vybudovat komunitu lidí, kteří se jednoduše řečeno mají rádi. A to nejen na srazu jednou za rok, ale i během celého roku. A podle toho také ty blogy vypadaly. Protože lidé psali zároveň pro sebe,“ říká Jan Dvořák, dlouholetý šéfadmin blogů iDNES.cz, který se účastnil předávání cen Bloger roku 2016 a Bloger desetiletí (blogerkou desetiletí se stala Marta Kučíková).

Z blogů se potom vyprofilovalo několik osobností, které se prosadily i mimo blog iDNES.cz. Režisér Rudolf Havlík (Zejtra napořád a Pohádky pro Emmu) začínal jako bloger na iDNES.cz, cestovatel Ladislav Větvička mnohé ze svých textů také stále zveřejňuje výhradně na svém blogu. V prostoru iDNES.cz publikuje také ekonomka Markéta Šichtařová, která říká, že blogy iDNES.cz jsou unikátním prostorem nejen českým, ale i světovým.

„Tady neexistují žádné bariéry, může se sem přihlásit kdokoliv. Může říct cokoliv, ať má politický názor, jaký chce. Nikde v Americe, v Británii, ve Francii neexistuje možnost, abyste se zaregistrovali na nějakém zpravodajském serveru a tam si psali víceméně, co chcete,“ dodala ve svém projevu při přebírání ceny za druhou blogerku roku 2016.

„Mně blogy přinášejí hlavně velikou radost. Protože lidi, co k nám píší, píší o životě, o svých zážitcích, o svých názorech. iDNES.cz bude v lednu dvacet let a je fajn, že blogy tu jsou už deset let s námi,“ dodává Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz. Na kroniku se můžete podívat zde.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.