19.05.2017, 08:51

Lidové noviny dnes začaly vydávat seriál „Heydrich. Atentát na kata“

Deník Lidové noviny navazuje na své předchozí úspěšné projekty o významných okamžicích českých a evropských dějin novým seriálem „Heydrich. Atentát na kata“.

Lidové noviny dnes začaly vydávat seriál „Heydrich. Atentát na kata“
Zdroj: Lidové noviny

"Třicetidílný projekt bude vycházet každý den od pondělí do soboty od 19. května do 22. června," uvedla v dnešní tiskové zprávě Zichová Olga z MAFRY. 

Dne 27. května 1942 spáchali českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Úspěšný útok na jednoho z nejvyšších prominentů Říše si získal mezinárodní uznání, ale spustil také vlnu nebývalého násilí nacistů vůči českému národu. Jaká to byla vlastně doba? V jakých podmínkách žili odbojáři i prostí obyvatelé protektorátu? Kdo a proč kolaboroval?

Složité době se věnuje nový třicetidílný seriál, který Lidové noviny připravily ve spolupráci s kolektivem badatelů z Historického ústavu AV ČR pod vedením předního odborníka na politické dějiny 20. století Jana Němečka.

První díl seriálu vychází v Lidových novinách v pátek 19. května, kdy součástí novin je také bonusová příloha s historickými mapami. Magazín LN zároveň přináší příběhy žen, které spolupracovaly s parašutisty a mnohé se staly jejich posledními láskami. O den později, v sobotu, LN přinesou mapu Velkoněmecké říše s popisem nacistické územní expanze a postavení protektorátu.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.