19.05.2017, 09:00

Stydíte za staré příspěvky na Facebooku? Právo na jejich smazání mají ve volebním programu britští konzervativci

Facebook je součástí našich životů už nějakou dobu. Mnozí z nás byli na této síti online i před dosažením plnoletosti, což možná znamená, že někde hluboko na facebookých zdích stále visí posty, které by si jejich uživatelé dnes za rámeček nedali.

Stydíte za staré příspěvky na Facebooku? Právo na jejich smazání mají ve volebním programu britští konzervativci
Zdroj: Pixabay

Tyto uživatele by mohl potěšit program britské konzervativní strany, která si právo na smazání obsahu na sociálních sítích zveřejněného před dovršením plnoletosti dala do svého volebního programu. Případné zařízení by se mělo týkat hlavně Facebooku a Twitteru a už nyní se o něm mluví jako o právu na odstranění, případně právu na nevinnost. Ministr vnitra Amber Rudd sdělil, že premiérka Theresa May už vedla s vedením dotyčných sociálních sítí diskuzi, která ukázala, že tyto firmy jsou ochotné na novém zákonu spolupracovat.  

Starou historii si může každý uživatel smazat už nyní. Musí ale buď zrušit celý profil, nebo odstraňovat příspěvky jednotlivě. Podle nového zákona by bylo možné automaticky smazat všechno, co uživatel zveřejnil před dosažením 18. roku života. Sociální síť by příspěvky oddělila automaticky podle uvedeného data narození. informovala o tom televize BBC na svém webu  

Ministr Rudd také uvedl, že návrh se snaží aby nedošlo k situaci, kdy záležitosti z divoké minulosti negativně ovlivní život dospělého člověka, například při snaze získat práci. Zákon počítá také se sankcemi proti společnostem, které by obsah odmítaly smazat.  

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.