15.06.2017, 14:54

Deník Metro oslaví dvacáté narozeniny

Deník Metro má co slavit – od roku 1997 se v ČR vypracoval na pozici nejčtenějšího deníku v Praze. Za dvě desítky let své existence si dokázal vytvořit nejmladší čtenářskou obec mezi deníky, získat vzdělané, aktivní čtenáře a udržet si jejich přízeň.

Deník Metro oslaví dvacáté narozeniny

"Narozeniny má tento bezplatně distribuovaný titul 7. 7. 2017, ale letošní kulatiny oslaví speciálním vydáním už v pátek 16. 6. 2017. Redakce připravila několik zajímavých vzpomínek, které za 20 let hýbaly nejčtenějším bezplatným deníkem. Čtenářské fotografie, slavná pražská rubrika Metrohlídač, ale také fenomény deníku, například fenomén „Ty internety“ se zrodil právě v Metru," uvedla v dnešní tiskové zprávě Jana Aksamitová z MAFRY. 

V pátečním vydání zároveň vyvrcholí soutěž o nejlepší fotku s deníkem Metro, na které mu gratulují přímo jeho čtenáři.

„Přestože tvoříme noviny distribuované zdarma, nabízíme plnohodnotné zprávy z domova i ze světa, přicházíme s vlastními tématy a dozvíte se u nás vše podstatné i něco navíc. Pražská verze deníku Metro má uzávěrku až ve 23 hodin a můžeme tak na aktuální dění reagovat do pozdních hodin. Protože si nás denně přečte téměř půl milionů lidí, celý rok bude naše hlavní message symbolizovat spousta malých postaviček,“ říká šéfredaktor deníku Metro Jan David, který začínal v redakci na pozici zástupce šéfredaktora na jaře 2008.

„K 20. narozeninám celostátnímu deníku Metro s mimořádným postavením v Praze, který výborně doplňuje tiskové portfolio MAFRA, rád gratuluji.  Je pro nás důležitý a jeho pozici samozřejmě chceme zachovat,“  dodává Štěpán Košík, předseda představenstva mediální skupiny MAFRA.
 

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.