16.06.2017, 10:56

Radiožurnál odvysílá živě speciální představení Divadla Járy Cimrmana

Divadlo Járy Cimrmana se vrací do Malostranské besedy. V rámci projektu „Půlstoletí s Cimrmanem“, které připravilo ve spolupráci s Českým rozhlasem Radiožurnál, zde odehraje mimořádně hru AKT. 

Radiožurnál odvysílá živě speciální představení Divadla Járy Cimrmana
Zdroj: Wikipedia

"Přesně před 50 lety předstoupili herci Divadla Járy Cimrmana poprvé před publikum. Kromě kamarádů a známých tehdy v Malostranské besedě seděli i členové schvalovací komise, kteří tehdy povolovali veřejná vystoupení," uvedla v dnešní tiskové zprávě Jana Němečková z Českého rozhlasu. 

A teď se Cimrmani na pozvání Radiožurnálu vrací na místo činu. V rámci projektu „Půlstoletí s Cimrmanem“ zde odehrají, stejně jako před padesáti lety, hru AKT. Lístky na mimořádnou inscenaci ale koupit nešlo. Posluchači je mohli pouze vyhrát v soutěži na nevětší stanici Českého rozhlasu.

„Každý den položil ve vysílání jeden z členů souboru svou otázku z historie divadelního souboru. A autoři čtyř nejrychlejších správných odpovědí vyhráli po dvou vstupenkách,“ vysvětluje šéfredaktor Radiožurnálu Ondřej Suchan. „O lístky byl opravdu obrovský zájem. Opět se ukázalo, že jsou posluchači Radiožurnálu velicí znalci díla největšího génia. Na základě správných odpovědí, které nám přišly, bychom mohli zaplnit Malostranskou besedu skoro čtyřicetkrát. To znamená, že si lidé napsali o téměř 6000 vstupenek.“ dodává.

Speciální představení proto Radiožurnál nabídne i ve svém vysílání. Odvysílá ho v neděli 18. června od 19. hodin živě.

Hra AKT je nejstarší a nejhranější hrou Divadla Járy Cimrmana. Od svého uvedení v roce 1967 se dočkala více než 750 repríz.

V rámci projektu „Půlstoletí s Cimrmanem“ už stanice Radiožurnál a Český rozhlas Dvojka odvysílaly loni v říjnu hru Cimrman v říši hudby. V tanvaldském kině JAS tak zahájili jubilejní 50 sezonu tohoto legendárního divadelního souboru. V rámci benefiční akce také vybrali přes 450 tisíc korun pro Nadační fond Českého rozhlasu, Nadační fond Slunce pro všechny a Centrum Paraple.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.