19.06.2017, 16:33

Návštěvnost webů z PC v květnu klesla na 6,88 milionu Čechů

Návštěvnost internetových serverů z PC v květnu proti dubnu klesla o jedno procento na 6,88 milionu českých uživatelů. Z mobilů na weby přišlo 3,58 milionu návštěvníků, tedy o 0,6 procenta méně. Uvedla to dnes společnost Gemius, která návštěvnost v rámci projektu NetMonitor pravidelně měří.

Návštěvnost webů z PC v květnu klesla na 6,88 milionu Čechů
Zdroj: Karolina Grabowska.STAFFAGE

Mezi kategorie s největším meziměsíčním nárůstem návštěvnosti patřily sportovní weby. Rostl však také zájem o mužské magazíny o životním stylu a elektronické obchody.

Nárůst počtu návštěvníků sportovních stránek ze všech typů zařízení, tedy PC, mobilů i tabletů, mohl být ovlivněn mimo jiné probíhajícími sportovními událostmi, například mistrovstvím světa v hokeji či závodem Giro d'Italia. V průběhu první z těchto akcí byla návštěvnost sportovních stránek o 250.000 uživatelů vyšší než ve zbývající květnové dny.

Multimediální obsah sledovaly na klasických PC téměř čtyři miliony uživatelů, tedy o 200.000 více než v dubnu. Počet uživatelů, kteří stahovali videa do mobilních telefonů, se zvýšil o 13 procent na více než 1,3 milionu.

Cookies

Na našich stránkách využíváme cookies. Slouží ke zlepšení naší práce.